Pleť

Starostlivosť o pleť je veľmi komplexná téma, v ktorej sa dá ľahko stratiť. Neustále pribúdajú nové a nové kozmetické procedúry, skúmajú sa aktívne látky a ich účinky. Kozmetický svet a jeho slovník síce môže vyznievať komplikovane, avšak všetko smeruje k jednému jednoduchému cieľ: zdravá pleť. Tieto články slúžia ako pomôcky pri zorientovaní sa v tejto téme, ale tiež ako možnosť rozšíriť si svoje obzory. Svoje si tu nájdu ľudia, ktorí so starostlivosťou o pleť ešte len začínajú, ale aj skúsené kozmetičky, ktoré potrebujú mať prehľad v nových trendoch a technológiách.

Zdroj: Canva.com, Vlastný archív

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Individuálny a holistický prístup k Starostlivosti o vašu pleť Bernard Cassière je francúzska profesionálna kozmetika, ktorá je obľúbená a uznávaná po celom svete. Jeho inovatívne a originálne produkty s prírodnými ingredienciami konečne prichádzajú aj na Slovensko. Bernard Cassière zdôrazňuje dôležitosť individuálnej starostlivosti o vašu pleť. Pri starostlivosti o pokožku je prvým krokom stanovenie profilu pleti. Cassière odlišuje profil pleti od typu pleti, pretože profil zahŕňa aj ďalšie faktory, ako je počasie, hormonálne výkyvy, vonkajšie vplyvy a stres.

Tieto faktory spolu s vašim typom pleti tvoria unikátnu kombináciu vlastností pre každú z nás. Preto je dôležité venovať pozornosť týmto faktorom a prispôsobiť starostlivosť o pleť individuálnym potrebám. Salónové ošetrenia s touto značkou sú prispôsobené rôznym profilom pleti a ponúkajú individuálny prístup pre dokonalú starostlivosť. Okrem toho vám kozmetička odporučí aj produkty na domácu starostlivosť, ktoré budú zodpovedať vašim potrebám.

Zdroj: Canva.com, Vlstný zdroj

Profesionálne ošetrenia v salóne a domáca starostlivosť sa vzájomne dopĺňajú a pomáhajú udržiavať pleť v optimálnom stave. Jedným z hlavných charakteristických znakov Bernard Cassière je použitie prírodných ingrediencií z celého sveta. Prírodné látky dodávajú pleti potrebnú výživu a zároveň ju udržujú čistú, sviežu a zdravú.

Z produktovej línie rady Aromatická záhrada, kde sa sila prírody prenáša a odkazuje v bylinkách sme vyskúšali ošetrenie v salóne a následne sme testovali tieto produkty určené na domáce používanie. Táto rada výborne korešponduje s mladšou pleťou, kde sa prejavuje hormonálna nerovnováha a taktiež pre pleť, ktorá ma sklon k hektickému každodennému životnému štýlu. Bernard Cassière sa rozhodol tento problém riešiť priamočiaro a v komplexnom riešení nám prináša odpoveď v tejto bylinkovej rade.

Zdroj: Canva.com, Vlstný zdroj

Organický hydrolát mäty piepornej má sťahujúce účinky a redukuje viditeľné póry, čo vedie k nižšej tvorbe čiernych bodiek. Rozmarínový hydrolát bojuje proti voľným radikálom a podporuje regeneráciu pleti. Šalviový hydrolát reguluje tvorbu kožného mazu a účinne bojuje proti nedokonalostiam spojeným s menštruačným cyklom. Komplex organickej rastlinnej vody z týchto byliniek a AHA kyselinami a aktívnou zložkou, napomáha obnoviť rovnováhu problematickej pleti. Pleť sa výrazne mení pri pravidelnom používaní týchto produktov:

  • Pleť je čistejšia
  • Má lepšiu textúru
  • Maz je výrazne potlačený

Nočný čistiací koncentrát je ideálny pre dopselých s náchylnou pleťou k akné.

Zmatňujúce hydratačné fluid vhodné pre dennú starostlivosť o pleť.

Čistiaca maska v tyčinke je praktická a vysúvacia maska, ktorá absorbuje bleskovo a efetkívne prebytočný maz.

BB stop lesk je naozaj špecifická textúra, ktorá potlačí lesk a zároveň udržuje pleť v dokonalosti a je vhodná aj pod makeup.

Čistiaci S.O.S roll-on je praktická malá zázračná pomôcka, ktorú sme testovali na lokálnych problémových partiách pleti a nedokonalosti lieči a zmierňuje aj vzniknuté zápaly.

Zdroj: Canva.com

Okrem ošetrení v salóne a používania prípravkov na domácu starostlivosť je dôležité dbať aj na stravu a životný štýl. Zdravá a vyvážená strava, dostatok vody a primeraný spánok majú pozitívny vplyv na pokožku. Svoj rituál krásy môžete oživiť napríklad pitím čajov z týchto prospešných a užitočných bylín, ktoré vyživia vaše telo aj zvnútra.

Titulná fotka článku Čo je hyaluronic plumping

Hodnotenie používateľov: 2 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne

Svetom kozmetických procedúr otriasa inovatívna a neinvazívna metóda zvaná hyaluronic plumping. Vďaka nej sa môžete zbaviť viacerých nedokonalostí, ktoré vám uberajú na sebavedomí. To všetko bez bolesti či chirurgického zásahu.

Titulná fotka článku ozonizácia pleti

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne

Starnutie je prirodzený proces, napriek tomu sa ho väčšina z nás snaží čo najviac oddialiť alebo spomaliť. Túžba ostať mladými a vitálnymi je v nás hlboko zakorenená. Avšak oproti minulým generáciám máme omnoho viac možností, ako to docieliť. Jednou z nich je aj ozonizácia pleti.

doparady_blog_biele2.png

© 2024, DoParady

DoParady.sk s. r. o.
Sídlisko 164/46
027 44 Tvrdošín
IČO: 53301064
DIČ: 2121332400

Kontakt