Staroveké umenie na odstránenie celulitídy a relaxácia pre celé telo. Spoznajte umenie madeoterapie a vydajte sa na cestu za objavením vašej unikátnej krásy a tajomnej duše. Objavte svet, v ktorom sa moderný welness prepája so starovekou múdrosťou.
Image
Zdroj obrázku: Canva.com
Kúsok histórie
Maderoterapia má svoj pôvod v dávnych kultúrach a tradíciách, ktoré uctievali prírodný svet a jeho dary pre liečivé vlastnosti. V posledných rokoch, hlavne v minulom storočí sa o túto techniku začali zaujímať v Kolumbii, odkiaľ pochádza aj toto pomenovanie madero, pochádza zo španielskeho slova drevo, čiže maderoterapia doslova znamená terapia drevom. Súčasné techniky maderoterapie, ktoré čerpajú inšpiráciu z nadčasových postupov, spájajú starodávnu múdrosť s inovatívnymi prístupmi a ponúkajú riešenia na rôzne problémy spojené s krásou a zdrvím.

Dnes sa Maderoterapia vyvinula do sofistikovanej a populárnej praxe, ktorá zahŕňa celý rad ošetrení, od tvarovacích masáží až po lymfodrenážne terapie, všetky zamerané na podporu relaxácie, omladenia a vitality.

Čo presne Maderoterapia je
Masážna technika, ktorá vo svojom jadre využíva drevo na terapeutické účely, ktoré sa prevádzajú čisto prírodnými anatomicky tvarovanými drevenými valčekmi s rôznymi typmi výstupkov. Existuje asi 20 druhov valčekov, pričom 3 sú základné a zvyšok je doplnok na masírovanie rôznych častí tela.


Druhy mederoterapie  Maderoterapeutická masáž Pomocou špeciálne vyrobených drevených nástrojov, masážne techniky Maderoterapie zahŕňajú jemný tlak a pohyby na zmiernenie svalového napätia a na podporu relaxácie. Tento typ je vhodný pre ľudí, ktorí bývajú unavený alebo potrebujú odbúrať nahromadený stres.  Tvarovanie tela Zameriava sa na špecifické oblasti tela náchylné na celulitídu a predbytočný tuk. Cieľom tvarovania je zlepšiť tón a textúru pokožky a zároveň podporiť definovanejšiu siluetu. Stimuláciou krvného obehu a lymfatickej drenáže pomáha táto technika prirodzene definovať telo.  Lymfodrenáž Jemnými, rytmickými pohybmi drevenými nástrojmi lymfodrenáž stimuluje lymfatický systém, napomáha detoxikácii a zmierňuje opuchy. Tento typ terapie je prospešný pre tých, ktorí chcú posilniť imunitné funkcie a celkovo sa citíť príjemnejšie.  Maderoterapia tváre Drevené nástroje sa používajú pri ošetreniach tváre, na zlepšenie krvného obehu, podporu tvorby kolagénu a omladenie pokožky. Od redukcie vrások až po zvýraznenie kontúr tváre, tvárová Maderoterapia ponúka prirodzené riešenie na dosiahnutie žiarivej pleti.
Zdroj obrázku: Canva.com, istockphoto.com, vl. zdroj

Druhy mederoterapie

Maderoterapeutická masáž
Pomocou špeciálne vyrobených drevených nástrojov, masážne techniky Maderoterapie zahŕňajú jemný tlak a pohyby na zmiernenie svalového napätia a na podporu relaxácie. Tento typ je vhodný pre ľudí, ktorí bývajú unavený alebo potrebujú odbúrať nahromadený stres.

Tvarovanie tela

Zameriava sa na špecifické oblasti tela náchylné na celulitídu a predbytočný tuk. Cieľom tvarovania je zlepšiť tón a textúru pokožky a zároveň podporiť definovanejšiu siluetu. Stimuláciou krvného obehu a lymfatickej drenáže pomáha táto technika prirodzene definovať telo.

Lymfodrenáž
Jemnými, rytmickými pohybmi drevenými nástrojmi lymfodrenáž stimuluje lymfatický systém, napomáha detoxikácii a zmierňuje opuchy. Tento typ terapie je prospešný pre tých, ktorí chcú posilniť imunitné funkcie a celkovo sa citíť príjemnejšie.

Maderoterapia tváre
Drevené nástroje sa používajú pri ošetreniach tváre, na zlepšenie krvného obehu, podporu tvorby kolagénu a omladenie pokožky. Od redukcie vrások až po zvýraznenie kontúr tváre, tvárová Maderoterapia ponúka prirodzené riešenie na dosiahnutie žiarivej pleti.

Image
Zdroj obrázku: istockphoto.com
Pomôcky
Všetky nástroje, ktoré sa pri madeterapii využívajú sú vždy vyrobené tak, aby sa prispôsobovali kontúram tela.
  • masážne stierky sú základná pomôcka, ktorá prispieva k odvodu tuku a eliminácii toxínov a tvarovanie tela. Menšie stierky sa používajú na tvarovanie citlivejších oblastí.
  • masážne valčeky majú rôzne tvary a veľkosti. Podporujú lymfatický systém a cirkuláciu krvi a prispievajú tak k odstráneniu tukových buniek.
  • masážne banky vďaka pomocou podtlaku pomáhajú pri násavaní povrchného tuku. Používajú sa pri ošetrení celulitídy a pri tvarovaní tela.

Účinky

Madoterapia má mnoho benefitov. Eliminuje výskyt celulitídy, zlepšuje cirkuláciu krvi, zlepšuje vrstvy kože, reaktivuje nervový systém, pozitívne ovplyvňuje náladu a pohodu mysle, podporuje lymfatický systém a tvaruje telo.
Image
Zdroj obrázku: Canva.com
Pre koho je maderoterapia určená?
Je vhodná pre každú vekovú kategóriu a pre všetkých, ktorí si chcú vyformovať telo, zbaviť sa celulitídy alebo len na relaxáciu.

Kto by ju absolvovať radšej nemal?
Maderoterapia je bezpečná a vhodná pre každého, ale tehotné ženy, hlavne v počiatočnom štádiu by mali návštevu konzultovať s lekárom, aby sa vyhlo všetky potencionálnym riskom. Ľudia po nedávnych operáciách a zraneniach, by tiež mali prípadnú maderoterapiu konzultovať so svojim lekárom. Otvorené rany, ekzém a infekcie nie sú pochopiteľne taktiež vhodné pre maderoterapiu.

Otvorte svoju myseľ a nechajte jej múdrosť doznieť ako vôňu dreva, ktorá sa už od dávnych časoch používala pri relaxácii. Spojte prírodu s relaxom pri odbúraní stresu, tvarovaní tela alebo odstránenie celutídy a objavte v sebe novú harmóniu, ktorú maderoterapia sľubuje.

Zdroje: fitworld.sk
            insportline.sk