Zdroj: Canva.com

Svadobné trendy - či už sa jedná o šaty, vlasy, výzdobu či make-up - sa menia z roka na rok. A hoci je pri výbere vhodného svadobného účesu dôležité brať do úvahy skôr tvar tváre alebo osobný štýl nevesty, poznať aktuálne trendy určite neuškodí. Preto sa v tomto článku pozrieme na súčasné trendy účesy na svadbu. Či už potrebujete svadobné účesy pre dlhé vlasy alebo svadobné účesy pre krátke vlasy, určite si nájdete svojho favorita.

Vyhráva prirodzenosť

Mnoho neviest muselo v dôsledku pandémie posúvať dátum svojej svadby. Práve z toho dôvodu mnohé veľmi nelipnú na tom, aby bolo všetko ako vystrihnuté z časopisu, ale skôr vyhľadávajú autenticitu a číru radosť z toho, že ich veľký deň je konečne tu. Tento fakt v kombinácii s aktuálnymi trendmi z iných oblastí (make-up, kozmetika a pod.) má za následok, že najviac trendy bude v tomto roku práve prirodzenosť a minimalizmus. Ako sa to teda odrazí v samotných účesoch? Čítajte ďalej a objavte trendy svadobné účesy, ktoré si nevesty v roku 2022 nenechajú ujsť. 

Voľné drdoly

Voľné drdoly s odstávajúcimi vlasmi a pramienkami prirodezene lemujúcimi tvár - znie to ako typický účes na doma, avšak v tomto roku ho vídavame aj na spoločenských udalostiach. Skvelé na tomto účese je jeho variabilita. Môžete vytvoriť elegantný drdol, dať mu nádych boho štýlu či vytvarovať ho z éterických vĺn. Tento klasický účes sa navyše hodí takmer každej neveste. Je romantický a jednoduchý zároveň.

Elegantný vysoký baletný drdol

Skvelá voľba k šatám, ktoré majú výstrih ku krku. Takýto klasický vysoký drdol môže budiť krásny, elegantný vzhľad. Možno ho doplniť o diadém, hrebeň alebo sponku. Dá ľahko vytvoriť a udržiavať počas celého svadobného dňa.

Vrkoč

Ďalšou výbornou možnosťou pre dlhé vlasy je vrkoč. Aj keď je elegantný a decentný, v objemnej a štruktúrovanej verzii stále dokáže spôsobiť rozruch a pravdepodobne bude veľkým trendom pre rok 2022. Môže pôsobiť sexy a navyše udrží vlasy na poriadku počas celej svadobnej zábavy.

BOHO účesy

Uvoľnené a vzdušné účesy sú veľkým favoritom tejto sezóny. To znamená, že uvidíme viac objemných plážových vĺn než starostlivo vytvarovaných kučier. Okrem toho čoraz viac neviest chce, aby súčasťou ich účesu boli aj drobné kvietky, ktoré ešte viac podčiarkujú boho štýl.

Prirodzene kučeravé

Túto svadobnú sezónu uvidíme oveľa viac neviest, ktoré si obľúbili svoje prirodzené kučery a textúru. Môžeme konštatovať, že ľudia celkovo počas pandémie začali nosiť menej mejkapu a upravovali si vlasy oveľa menej. Vďaka tomu mnohí skutočne prijali svoju vlasovú textúru a prirodzenú krásu.

Hollywoodske vlny

Tento trend je veľmi dobre známy a jeho popularita stále neklesá. Vytvára dojem akoby nevesta prišla priamo z hollywoodskeho filmu. Tento účes sa výborne hodí k šatám vo vintage štýle a jeho vytvorenie vôbec nie je zložité.

Zapletance a polovičné vrkoče

Polovičné vrkoče pôsobia nedbalo a elegantne zároveň. Obzvlášť ak im dodáme objem plážovými vlnami a tvár olemujeme niekoľkými voľnými pramienkami.
 
Navyše ak z polovičného vrkoča vytvoríte štýlový zapletanec, dodáte účesu rozprávkový šmrnc. Zapletance však fungujú výborne aj pri drdoloch. Poskytujú široký priestor pre kreativitu a nekonečné množstvo možností. Hlavné je, aby pôsobili uvoľnene a nadýchane.

Doplnky

V obchodoch je široká škála vlasových doplnkov, vďaka čomu sa nájde niečo aj pre krátke či dlhé vlasy, rovné alebo kučeravé, rozpustené či zapletené. Správne umiestnený doplnok vo forme kvetov môže dodať účesu romantický nádych, čelenka zas kráľovský vzhľad. Záleží len na tom, o ktorú verziu má nevesta väčší záujem.

Zhrnutie

Minimalizmus a prirodzenosť zasiahla všetky oblasti, svadobné účesy nevynímajúc. A my sa nesťažujeme. Veď zdôraznenie prirodzenej krásy a podčiarknutie osobnosti nevesty je najlepší recept na očarenie všetkých svadobných hostí, vrátane ženícha.