Umytie rúk a nechtov
Odstránenie kutikuly
Kutikula je tenká vrstva neživých buniek, ktorá zaceľuje priestor medzi nechtovou platničkou a eponýchiom a spoločne tak tvoria ochrannú bariéru nechtového matrixu.
Na mnohých zákazníčkach je takmer neviditeľná a na iných zas zhrubnutá a až príliš pevne prirastená k eponýchiu. Jej štruktúra je daná primárne geneticky, no rokmi sa prispôsobuje aj tomu ako zákazníčka zaobchádza s rukami. Ak je kutikula tenká a jemná, na jej odstránenie stačí jednou stranou „pusher-u“ zatlačiť eponýchium a druhou stranou „pusher-u“ zoškrabkať kutikulu. Ak je príliš tvrdá a nepoddajná, použite tekutý zmäkčovač nechtovej kožičky, eponýchium aj kutikula sa stanú poddajnejšími. A čo ak má zákazníčka početné zádery a rozstrapkané eponýchium? V takom prípade odstávajúce tkanivo veľmi jemne a opatrne odstráňte klieštikmi alebo nožničkami, aby sa ďalej netrhalo a zákazníčke „naordinujte“ nosenie rukavíc pri domácich prácach a pravidelne používanie olejčeka na nechtové okolie. (zdroj)
Zmatnenie nechtu
Pamätajte, používaním drsnejšieho pilníka a príliš veľkým tlakom na pilník ztenšujete nechtovú platničku, a to predsa nechcete, pretože rečí o tom, ako zákazníčkam zničili gélové nechty tie ich prírodné, sme už počuli dosť. Dajte pozor, aby ste pilníkom neobišli žiadny roh ani záhyb, každé nezmatnené miesto znamená začiatok odchlipu.
Odmastenie a vysušenie
Po zmatnení naneste na nechtovú platničku „nail prep“ (možné nahradiť čistým liehom), ktorý ho vysuší a odmastí a následne naneste ostatné prípravné tekutiny a gély podľa odporúčaného postupu výrobcu produktov, ktoré používate. Obzvlášť opatrne nanášajte gél v okolí kožičky , zatečenie gélu je ďalším z dôvodov vzniku odchlipov.
Zdroje:
Nailcarehq.com
Schoonscientific.com